DİĞER

Cumhuriyet gazetesi kimin?

Gedi.com.tr olarak medya alanında yayın yapan gazeteler ve internet siteleri ile ilgili kamuoyunu bilgilendirecek içerikler hazırlamaya başladık. Pek çok gazetenin sahibini, yayın çizgisini, yazarlarını, ortalama tirajlarını ve Türk basınındaki serüvenini sizler için araştırdık. İşte Cumhuriyet gazetesinin sizler için derlediğimiz hikayesi:

Milli Gazete kimin?

Gedi.com.tr olarak medya alanında yayın yapan gazeteler ve internet siteleri ile ilgili kamuoyunu bilgilendirecek içerikler hazırlamaya başladık. Pek çok gazetenin sahibini, yayın çizgisini, yazarlarını, ortalama tirajlarını ve Türk basınındaki serüvenini sizler için araştırdık. Türk basınına mercek tutan çalışmamızın ilkini Türkiye'nin en eski gazetelerinden Milli Gazete ile başlatıyoruz.

Samsung Galaxy C9 Pro nasıl bir telefon?

Samsung’un Çin için ürettiği ancak Türkiye’de de ithalatçı firmalar tarafından getirilen Samsung galaxy C9 pro modeli ile ilgili eylem editörlerinin tavsiye ve yorumlarını okuyorsunuz.

Çağın Çanakkale'sine dört koldan saldırdılar ama yine başaramadılar

Çağın Çanakkale'si Suriye'de bir ateşkes olduğunu okuyoruz gazetelerde. Ancak sahada ne ateşi kesen var ne de bombardımanı durduran. Suriyelilerin 'Ateşkes demek burada biz ateş edeceğiz ama siz karşılık vermeyeceksiniz demektir' önermeleriyle birlikte yaşananları değerlendirdiğimizde anlıyoruz ki gavura güven olmaz, kafire sırt dönülmez.

Oldu olacak Hasan el Benna'yı da terörist ilan edin...

Suudi Arabistan'ın başını çektiği Arap devletçikleri - itiraf edelim aralarında en çok devlete benzeyen yine de Suudilerin Arabistan'ı- bu kez de kafalarına göre bir terör listesi yayınladılar ve Yusuf el Karadavi'yi de içeren bir bu liste üzerinden terörün finansmanını durdurmayı planlıyorlar. Şakaysa hiç komik olmayan ama ciddiyse gerçekten komik olan bu listeyi Suudi Arabistan'ın resmi ajansı yayınlamamış olsa biz de inanmazdık. Ne diyelim, oldu olacak Hasan El Benna'yı da kabrinden çıkarıp terörist ilan edin.

ABD uçakları Esed güçlerini vuruyor

Suriye - Ürdün sınırında konuşlanan ve bölgede Ürdün ile ortaklaşa kendisine bağlı bir güç inşa etmeye çalışan ABD, sınırda konuşlandırdığı güçleri uçaklarla koruyor. Bugün Tanif bölgesine saldıran Suriye rejimi güçleriyle İran'a bağlı Şii milisler ABD uçakları tarafından anında vuruldu.