hava

2020 Cemre düştü mü? Cemre havaya, suya, toprağa ne zaman düşer?

Cemre düşmesi nedir? Mart ayına girmiş olmakla birlikte cemrenin ne zaman düşeceği merak konusu oldu? Peki cemre nedir, cemre ne zaman düşer? Baharın geldiğini müjdeleyen Cemre düşmesi, doğada yaşanan değişiklerin başlangıcıdır. Cemre düşmesi, baharın gelişi ile birlikte doğada gerçekleşen mevsim geçişinin gerçekleşmesidir. Birinci Cemre havaya, ikinci cemre suya, 3. cemre düşmesi ise toprağa yansıyarak, yaşanması beklenen sıcaklık artışlarının ve ilkbaharın müjdecisi olarak kabul edilir. İşte 2020 yılı için birinci cemre, ikinci cemre ve üçüncü cemrenin düşme tarihleri ve merak edilenler...

Mazda 3 lastik basınç sensörü sıfırlama

Mazda 3 sahibi iseniz ve aracınızdaki hata arıza ekranında TMPS hatası ile karşılaşıyorsanız lastik basınç uyarısı alıyorsunuz demektir. Lastiklerinize hava basarak basınç ayarını yaptırdınız ancak uyarı sönmüyor? Peki Mazda 3’te lastik basınç uyarısı nasıl söndürülür? İşte cevabı

İstanbul Sakarya yürüyüş ve trekking güzergahları: Keremali dağı ve yaylası

Vakıa şu; pek çoğumuzun doğayla ilgisi alakası havalar iyice ısınınca bir ağaç dibi bulup mangalı kurmak ve senede birkaç denize girmek kadar. Hayatında bir kez rafting yapanlar, numunelik olarak doğa yürüyüşüne çıkanlar veya dalış yapanlar nüfusumuzun çok küçük bir kısmına denk geliyor. Ancak yine pek çoğumuzun sırtımızda çanta kendimizi dağlara vurmak gibi bir hayali de yok değil. Eylem, sizin için kolay ve kullanışlı bu yol rehberini, sürekli 'Dağlara çıkasım var yahu' dedikten sonra bunu yapamayanlar için hazırladı.

Suriye'de ateşkes: 6 çocuk daha öldü

Suriye'de ilan edilen ateşkesin devam ettiğini biliyoruz ama ateşkesin başından beri havadan kimin, nereyi, niye vurduğu belli değil. En son İdlib'in kuzeyindeki bir çiftlik bombalandı ve bombardımanda 6 çocuk öldü 8 çocuk ise yaralandı.

Bu kimin dini? Havadan türbe tavafi!

İran, 38 yıl aradan sonra ilk defa birinci el bir uçak satın aldı. Söz konusu uçak ilk olarak Şiiler için kutsal Meşhed kentindeki İmam Rıza Türbesini tavaf edecek.

Şehit tahtında; Sefil, yurdumda

İsrail'in yeni Türkiye Büyükelçisi Eitan Naeh dün Ankara'ya geldi. Şen kahkalarıyla havalimanında görüntülenen Naeh ‘barış’ rolleri de kestikten sonra makamına doğru yol aldı. İzleyenler için ise durum farklıydı… Kafalarda soru, gönüllerde sızı vardı!

Budistler Arakan'a şimdi de havadan alev yağdırıyor

Bütün dünyaya şiddetten uzak ve ruhani bir din gibi takdim edilen Budizm'in aslında ne menem bir şey olduğu Arakan'da ortaya çıktı. Bir yerden sonra artık daha fazla zulmedemezler dedik ama ondan sonra bile Myanmarlı Budistler zulümlerini arttırmayı başardılar. Binlerce Rohingyalı Müslümanı karada rahipler yakarak katlederken Myanmar Ordusu da Müslümanların köylerini havadan ateş altına almaya başladı.

Muhalifler Nayrab Hava Üssü’nü bombaladı

Halep kuşatmasını kırmak için bir araya gelen muhalif gruplar, büyük operasyonu başlattı. Grad tipi füzelerle Nayrab Hava Üssü’nü vuran muhalifler, Lazkiye yakınlarındaki Hmeymim Hava Üssü yakınlarında birkaç noktaya daha saldırdı.

AB'li askeri yetkilileri taşıyan uçak düştü!

Malta’daki Luqa Uluslararası Havaalanı’ndan Libya’nın Misurata kentine gitmek için havaalanan iki pervaneli metroliner tipi uçak, kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Uçağın düşme nedeni belirlenemedi.

Havalimanlarına Galaxy Note 7 takas stantları geliyor

Amerika, Avustralya ve birçok ülkede uçuş yasağı getirilen Note 7 sahipleri için Güney Kore’deki havalimanlarına takas stantları kuruldu. Uygulamanın dünya genelinde belli başlı havalimanlarında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Muhalifler vuruldu: 30 ölü

Suriye'nin Halep kentinin batısında muhaliflerin kontrolündeki Uveycil köyüne düzenlenen hava saldırısında 30 kişi hayatını kaybetti, 70 kişi yaralandı.