maaş

Yeni asgari ücrete AGİ dahil mi?

2019 yılı boyunca uygulanacak minimum maaş rakamlarına tekabül edecek olan yeni asgari ücrete AGİ dahil mi? İşte agi olarak bilinen asgari geçim indiriminin yeni asgari ücretteki payı.

2019 asgari ücret ne kadar oldu?

Asgari ücret maaşları belli oldu. Komisyon kararı ile belirlenen 2019 asgari ücret maaşları için son karar verilmiş oldu. Peki 2019 asgari ücret ne kadar oldu? İşte ayrıntılar

2019 asgari ücret zammı ne kadar oldu?

Asgari ücreti 2020 TL’ye çıkaran karar ile oran olarak 2019 asgari ücretlerine ne kadar zam yapıldığı merak ediliyor. İşte asgari ücret zammının oranı

Asgari ücrete 104 TL; Yetmez ama insafsız da değil!

2017 yılı için asgari ücret maaşları belli oldu. Buna göre özel sektörde yeni asgari maaş 1404 TL oldu. Ekonomik sıkışmışlığa göre beklenen komik rakamlara göre oldukça iyi görünen rakam geçim için yeterli olmasa da insafsız bir rakam gibi görünmüyor.

BM, yardım paketlerini Esed’in eline verdi!

İngiliz gazetesi Guardian’a sızdırılan belgeler, BM’nin Suriye’ye gönderilecek insani yardım paketleri için Esed’in dostları ve siyasi yandaşlarıyla anlaştığını gösteriyor. BM Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Dünya Sağlık Örgütü’nün Şam’ı kapsayan maaş bordroları ise kirli ortaklığın kanıtı.

Yunan polisinden emeklilere biber gazlı müdahale

Mali krizle boğuşan Yunanistan, kemer sıkma politikaları gereği maaşlarda kesintiye gitti. Yunan polisi, maaşlarındaki yüzde 50’ye varan kesintiyi protesto etmek üzere sokağa döküne emekli vatandaşlara biber gazıyla müdahale etti.

Yine Çeklere patladık

Ozan'ın saçı, Arda'nın maaşı derken şansımızı ve aradığımız oyunu son maça saklamak zorunda kalmıştık. Kurban yine 2008'deki gibi Çek Cumhuriyeti oldu. Ama bize ne :)