kuş

Uçaklara kuş alınır mı?

Muhabbet kuşunuz ya da papağanınızla yolculuk etmek istiyorsunuz. Ancak sizler için aileniz olan kuşlarınız başkaları için baş belası sayılabilmekte. Uçak başta olmak üzere taşıyıcı seyahat firmaları için durum ne? Uçaklara kuş alınır mı? İşte ayrıntılar;

Birecik ilçesi nereye bağlı? Birecik haritada nerede?

Kelaynak kuşlarıyla meşhur olan Birecik ilçesi bilgi yarışmalarında ve bulmacalarda vazgeçilmez sorulardan birisi. Peki Birecik nedenin ilçesi? Kelaynaklarıyla meşhur Birecik haritada nerede? İşte günlük genel kültür bilgisi sorusunun cevabı.

Kuş pisliği abdesti bozar mı? Namaza mani mi?

Üzerimize kuş pislerse abdestimiz bozulur mu? Kuş pisliği necis midir? Her an başımıza gelebilecek bu problem için vesveseye kapılmamız anlamsız. İşte kuş pisliği namaza mani mi sorusunun cevabı.

'Muhtar' kuşun kanadında! 142 yıl sonra...

“Muhtar bile olamaz” ile “Tanklar Sincan’da”nın gayrımeşru çocuğu olan “Seni Başkan Yaptırmayacaz” siyaseti, terörün kucağından kalkmamakta ısrar etti. Gelinen nokta “142 yıl” oldu.

Halep düşmek üzere...

Esed rejimi aylardır devam eden kuşatma sonrası artık şehirde. Doğu Halep, yüzde 98 oranında rejime geçmiş durumda. Bir avuç insan, zalimlere karşı direnmeye devam ediyor...

Ahmet Hakan özetle şöyle yazdı: Neden be Yasin Hoca?

Halihazırda Babıali gazetelerinden birisi çıkıyor olsa idi o zorlu yokuşun da en iyi muharrirlerinden birisi olacak Ahmet Hakan, Yasin Aktay'ı yazdı. Milli Görüş'ten yani Fatih'in tabureli çay evlerinden geçmiş bir gazeteci Ahmet Hakan ve elbette kimin hangi kaldırım taşlarına bastığını iyi biliyor.

Muhalifler Nayrab Hava Üssü’nü bombaladı

Halep kuşatmasını kırmak için bir araya gelen muhalif gruplar, büyük operasyonu başlattı. Grad tipi füzelerle Nayrab Hava Üssü’nü vuran muhalifler, Lazkiye yakınlarındaki Hmeymim Hava Üssü yakınlarında birkaç noktaya daha saldırdı.

Halep'te 'açlık oyunu'

Esed rejiminin kuşatarak aylarca elinde tuttuğu, içerideki muhalifleri ve sivilleri bombalamaya devam ederek insani yardımın ulaşmasına izin vermediği son kale: Halep.

Mistura'dan bir kez daha Srebrenitsa çıkışı

BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Kobani olaylarında dillendirdiği 'Srebrenitsa' benzetmesini bir kez daha gündeme taşıdı. Bunun yanında 'Ruanda'yı da anan Mistura; Halep'te yaşananları bu iki olaya benzeterek kenti kuşatma altında tutan Esed rejimine değil kuşatma altında tutulan silahlı gruplardan Nusret Cephesi'ne seslendi.

Doğu Halep’te 30 doktor kaldı!

Suriyeli doktorlardan edinilen bilgiye göre, 300 bin kişinin kuşatma altında kaldığı, yüzlerce yaralı sivilin tıbbi müdahaleye muhtaç durumda olduğu doğu Halep’te, yalnız 30 doktor kaldı.

Humus'ta kuşatma sonrası tehcir

Esed rejimi, iki yıl kuşatma altında tuttuğu Humus'tan muhaliflerin 2014 Mayıs ayında çekilmesi ardından kentin demografik yapısını değiştirme çalışmalarına başlamıştı.

'Kuşatmadayız: bu savaşa girin!'

Yenişafak yazarı İbrahim Karagül dikkat çeken bir makale kaleme aldı. Buna göre yazar 'Kuşatmadayız. Son anı beklemeye gerek yok' diyor. İşte makalesinden öne çıkanlar