araç

Kesilmiş plaka muayeneden geçer mi?

Araçlarına kişiye özel isimli plakalık yaptıranlar ya da hoş görünmesi için plakasının kenarlarını keserek aracına monte ettirenler dikkat. Artık bu gerekçelerle kenarları kesilmiş plakalar muayeneden geçer mi sorusunun cevabı sizi üzebilir.

Mazda 3'te daha fazla yakıt tasarrufu nasıl yapılır? İşte düşük yakıt tüketimi yöntemleri

Türkiye'de yaygın araç kullanım alışkanlarıyla uyum göstermediği için fazlaca talep görmeyen ve kullanıcılarının da aslında bu durumdan memnun olduğu bilinen Mazda3'lerin yakıt konusundaki cimriliği oldukça meşhur. SkyActive motor teknolojisinden ötürü yakıtı optimum boyutta yakıt harcayan Mazda3'lerde yakıttan biraz daha tasarruf etmek isteyenler için bir mini rehber hazırladık.

Sivilce nasıl geçer? Evde doğal yöntemlerle sivilceleri yok edin

İnsanlığın baş belası sivilceler... Ergenlik sivilcesi, adet sivilcesi, regl öncesi sivilce derken hayatımızın büyük bölümü yüzdeki sivilce ve lekeleri yok etmenin yollarını aramakla geçiyor. Peki doğal yollarla sivilce nasıl geçer, evde doğal yöntemler neler? İşte sivilceleri yok etmenin doğal yolları

Megane 2 debriyaj balatası kaç km'de değişir?

Megane 2’nin baskı ve debriyaj batalası kaç km’de değiştirilir? Renault’un döneminde en çok satan efsane kasa araçlarından olan Megane 2’nin debriyaj balatası değişim periyotlarına ilişkin bilgiler ayrıntılı metnimizde.

Ha şunu bileydi! Bildi de nitekim...

Tankların önüne ilk ben çıkarım dedi, Tanklar sokağa çıkınca kayboldu... Dokunulmazlıklarımızı kaldırın hodri meydan dedi, terör baş gösterince zırhlıyı kabul etti...

Irak’ta güvenlik güçlerine bombalı saldırı

Bağdat’ın kuzeybatısında yer alan Tıkrit kasabasında bir denetim noktasına bombalı saldırı düzenlendi. Bir grup saldırgan tarafından güvenlik güçlerine ateş açılması sonrasında bomba yüklü araç infilak ettirildi. Saldırıda 12 polis can verdi.

Pakistan’da tren kazası

Pakistan’ın Pencap eyaletinde Karaçi yönüne giden bir yolcu treni, yük treniyle çarpıştı. 6 yolcunun ölümüyle sonuçlanan kazada 150’den fazla yaralı var.